Konkursy, projekty

2015/2016

Konkursy:

 1. VI edycja „Odblaskowej Szkoły” – Szkoła Podstawowa.

2. Szkolny konkurs czytelniczy „Karolcia” dla uczniów szk. podstawowej i gimnazjum.

3. Szkolny konkurs czytelniczy „O psie, który jeździł koleją” dla uczniów szk. przysposabiającej do pracy.

4.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jesienne Drzewo” zorganizowany przez Przedszkole Nr 24 z Oddziałami Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu. Nasz przedszkolak, Mateusz Gacoń z grupy „Skrzaty” wziął udział i otrzymał wyróżnienie.

5. Konkurs Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć” organizowany przez PTTK Odział „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie. Członkowie Koła PTTK „Włóczykije” wykonali wieniec, który zdobył II nagrodę. Wieniec wykonany przez świetlicę szkolną otrzymał wyróżnienie.

6. I Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy osadzone w świecie mitologii słowiańskiej zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. Uczeń ZSZ, Daniel Kajmowicz zajął II miejsce!

7. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jestem sobie mały miś. Znam się z dziećmi nie od dziś”  organizowany przez Przedszkole nr 21 w Rybniku Przedszkolaki Patryk Larenta i Adrian Długoń dostali wyróżnienie.

8. Międzyszkolny Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie ogrodnik” zorganizowany przez ZSZ w SOSW.  Więcej w zakładce Zasadnicza Szkoła Zawodowa – Tak pracujemy.

9. Ogólnopolski Konkursu dla Oddziałów PTTK na najlepszą programową ofertę turystyczną dla niepełnosprawnych turystów organizowany przez Radę ds. Turystyki Osób Niepełnosprawnych Zarządu Głównego PTTK.  Szkone Koło „Włóczykije”zajęło III miejsce w Polsce.

Projekty:

1. „W bezpiecznej szkole uczniowie się nie nudzą” – projekt edukacyjny realizowany w Szkole Przysposabiającej do Pracy.

2. „W rytmie pór roku” – projekt terapeutyczny realizowany w grupach rewalidacyjno – wychowawczych.

3. „Trening Umiejętności Społecznych”. Projekt powstał z myślą o uczniach z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym z autyzmem – dla których sfera społeczna rozwoju stanowi ogromną barierę do pokonania.

4.  „Umiem więcej” – projekt rozwojowy klas zawodowych . Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w SOSW w Tarnowie, doposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne, dostosowanie systemu edukacji do potrzeb rynku oraz podniesienie poziomu przygotowania do egzaminów zewnętrznych.

5. „Projekt muzyczno – plastyczny  według 4 pór roku” – projekt realizowany w przedszkolu.

6.  Projekt edukacyjny  „Korzystamy z instytucji użyteczności publicznej” – II a ż gimnazjum.

7.  Projekt edukacyjny „Kocham Tarnów” – klasa I/II/III ż .

 

2014/2015

Konkursy:

1. Konkurs na Wzorowego Ucznia.

2. „Odblaskowa szkoła”, realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej.

3. „Moja Europa” – biblioteczny.

4. „Znam Plastusiowy pamiętnik” – czytelniczy.

5.„100 lat temu w mojej miejscowości” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie – wzięli  w nim udział uczniowie kl. I a gim. oraz kl. II co ZSZ. Zajęli I miejsce wśród 17 gimnazjów z całego województwa małopolskiego!

6.„Zdrowo jem więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

7. „Polska Niepodległa” – konkurs plastyczny organizowany przez Centrum Sztuki Mościce. Wzięli w nim udział uczniowie kl. I a ż i III a ż.

8. W ramach tarnowskich obchodów „Europejskiego Tygodnia Autyzmu”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie ogłosił konkurs plastyczny pt. „Niebieski Kolor Życia”. Wyróżniono prace naszych wychowanków: przedszkolaka Kuby i Joasi z kl. 3 sl.

9.  III Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej „Szlakiem orlich Gniazd” organizowany przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie.  Wzięli w ni u dział uczniowie gimnazjum Jakub Labak i Krystian Mruk. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. M. Gomułki.

10. W marcu 2015 r. uczniowie SP, Gimnazjum i ZSZ wzięli udział w ogólnopolskim konkursie w ramach akcji Scrabble w szkole organizowanym przez firmę Mattel  Poland sp.z o.o.,  pt. „Wiosenne scrabble”.

11. II edycja konkursu „Schwytaj Białego Kruka” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie – wyróżnienie dla Daniela Kajmowicza.

12.  IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsze Miejsca Powiatu Tarnowskiego” zorganizowany przez Ośrodek w Zbylitowskiej Górze – II miejsce zajął Krystian Mruk.

13.  Konkurs plastyczny pt. „Wiosna, wiosna jest radosna!” ogłoszony przez Przedszkole Miejskie w Łodzi  W konkursie wziął udział Mikołaj z grupy przedszkolnej „Skrzaty” i zajął pierwsze miejsce!

Projekty:

1.„Matematyczne przygody zwierząt” projekt dydaktyczno – wychowawczo – teatralny realizowany przez uczniów klas autystycznych i zaprzyjaźnione Przedszkole  nr 20.

2. „Jestem samodzielny”  kontynuacja projektu dla dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami na I etapie edukacyjnym.

3. „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – kontynuacja projektu dla dzieci przedszkolnych.

4. Projekt gimnazjalny „Nasi bracia mniejsi”- realizowany przez klasę II a ż.

5. Udział w ogólnopolskim projekcie Zdrowo jem, więcej wiem”.

2013/2014

Projekty (szczegóły w zakładce PROJEKTY):

1. Szkolny projekt edukacyjny „Ruch to zdrowie”, w tym ogólnopolski projekt edukacyjny „WF z klasą”. Czytaj więcej w zakładce Sport w szkole.

2. Literacki projekt dla klas I – III „Poetycka podróż z lokomotywą”. Czytaj więcej w zakładce O placówce – Szkoła podstawowa – Co słychać w szkole podstawowej.

3. Projekt prozdrowotny dla uczniów klas I – III „Radosny uśmiech – radosna przyszłość”. Czytaj więcej w zakładce O placówce – Szkoła podstawowa – Co słychać w szkole podstawowej.

4. Projekt edukacji ekologicznej dotyczący selektywnego gospodarowania odpadami połączony z organizacją konkursu dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów pt: „Czysta  Małopolska – Czysta Polska”.

5. Projekt terapeutyczny „Cztery pory roku” oparty na stymulacji polisensorycznej realizowany podczas zajęć rewalidacyjnych. Czytaj więcej w zakładce O placówce – Zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze.

6. Edukacyjny projekt gimnazjalny realizowany przez klasę II gimnazjalną    „Citius – Altius – Fortius” („Szybciej – Wyżej – Mocniej”).

7. Kurs branżowego języka angielskiego w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

8. „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”

Konkursy (szczegóły w zakładce KONKURSY):

1. VIII  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Maluj z Nami”

2. Konkurs na Wzorowego Ucznia

3. Czytelniczy „Czytam, więc wiem”

4. Czytelniczy „Bajkowe zwierzaki”

5. Plastyczny „Jesienne drzewa”

6. Plastyczny „Ozdoby choinkowe”

7. Plastyczny „Bezpieczny w zawodzie”

8. Udział w VIII Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie w SP 11

2012/2013

Konkursy:

6. Udział w VII  Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie w SP 11

5. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Maluj z Nami”

4. Konkurs z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

3. II Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”

a) Poster „Niepełnosprawni – czy naprawdę inni?”

2. Biblioteczne:

a) Moja Ulubiona Książka

b) Superczytelnik

c) Zbiór Przysłów o Książce i Czytaniu

d) Lubię książki

1. Konkurs na Wzorowego Ucznia – Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej w zakładce: Konkursy.

Projekty:

4. Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I – III szkół podstawowych w Tarnowie” realizowany jest ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Gminę Miasta Tarnowa we wszystkich publicznych szkołach podstawowych w Tarnowie.

3. VIII edycja Projektu Profilaktycznego „Alkohol. Świat zatopionych marzeń”.

2. Projekt integracyjno – artystyczny „Kolory emocji”. Czytaj w zakładce „Co słychać w przedszkolu?”, „Co słychać w szkole podstawowej?”

1. Projekt edukacyjny „Artystyczne pasje – w krainie formy i koloru”.

Czytaj więcej w zakładce: Projekty.