Projekty

4. Zapiekanki wykonane przez uczniów klas 8bu, 5aż i 5bż w ramach projektu „Jestem samodzielny „.

3. Uczniowie klasy 1 aż oraz 2 a biorą udział w kontynuacji projektu edukacyjno – wychowawczego „Bon czy ton”. Zajęcia odbywają się cyklicznie od listopada i zakończą się w czerwcu 2021 roku. Głównym celem projektu jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności pozwalające na radzenie sobie w sytuacjach społecznych zgodnie z przyjętymi normami i zasadami kultury. Zrealizowanymi tematami były zagadnienia związane z higieną, samoobsługą, zdrowym odżywianiem, kulturą spożywania posiłków, dbaniem o zdrowie poprzez zajęcia ruchowe oraz kulturą podczas zabaw w miejscach publicznych. Nawyki stylu bycia kształtują się już od najmłodszych lat. Pewne postawy nabyte w dzieciństwie pozostaną na dalsze lata życia, dlatego każdy człowiek powinien wiedzieć, jak się zachować w różnych sytuacjach. Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie i po prostu trzeba je znać. Dzięki zajęciom z cyklu ,,Bon czy ton” uczniowie nauczą się jak kulturalne obcować z ludźmi, aby w przyszłości, na miarę swoich możliwości,  uczestniczyć w życiu społecznym.

2. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim projekcie „W świecie  Montessori”. Trwa on od października, a zakończy się w czerwcu 2021 r.  Pierwszym tematem była samodzielność. Powstały śniadania wg  pomysłów dzieci, sałatka owocowa, sale lekcyjne zostały uporządkowane. Na kolejnych zajęciach, uczniowie wykonywali zadania z cyklu „montesoriańska cisza”. Skoncentrowani na czynności, w ciszy, byli uważni  na to, co dzieje się wokół. W następnych miesiącach będziemy realizować  ciekawe pomysły, zgodne z założeniami pedagogiki Montessori. 

1. W ramach projektu „Podziel się dobrem” uczniowie i pracownicy naszego ośrodka zbierają zakrętki, by przekazać je na budowę studni głębinowej w Afryce. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

wtz wtz