Samorząd Uczniowski

 

1.  14 września 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego spośród kandydatów z klas szkoły podstawowej, oddziału gimnazjalnego, szkoły przysposabiającej do pracy i branżowej. Chętni do pracy w samorządzie mieli możliwość zaprezentowania się przed innymi kandydatami. W drodze głosowania wybrano 6-osobowy zespół uczniów w składzie:

Przewodnicząca: Angelika Szarek

Członkowie: Anna Dudek, Angelika Filar, Anna Franczyk, Karolina Mruk i Dawid Basta. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

Opiekunowie samorządu:

p. B. Bochenek, p. R. Dulęba, p. D. Rucińska

2017/18

5. Uczniowie naszej szkoły, z inicjatywy samorządu szkolnego, włączyli się w akcję charytatywną „Góra Grosza”. W dniach od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. prowadzili zbiórkę monet groszowych, następnie dokładnie je policzyli i posegregowali. Udało się zebrać 349 zł i 19 gr, tj. prawie 30 kg monet! Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy w ten sposób wsparli akcję pomocy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dziękujemy!

4.  9 lutego, ostatni dzień przed zimowymi feriami spędziliśmy na balu karnawałowym zorganizowanym przez samorząd szkolny. Najważniejszym punktem zabawy było wybranie króla i królowej balu. W tym roku korony trafiły do Patryka  i Laury . Pozostali uczniowie wyróżniający się pomysłowym przebraniem zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Podczas balu nawiązaliśmy również do zbliżających się walentynek. Pani bibliotekarka ogłosiła wyniki Literackiego Konkursu Walentynkowego i wręczyła drobne nagrody wszystkim autorom prac. W czasie zabawy zostały doręczone liczne, pięknie wykonane kartki walentynkowe. Miłym akcentem był słodki poczęstunek – chrust i ciasteczka przygotowane przez uczennice starszych klas.

3. W listopadzie członkowie samorządu odwiedzili grób patronki szkoły, Eugenii Gierat.

2. Na przełomie października i listopada Samorząd szkolny przeprowadził zbiórkę karmy dla schroniska w Tarnowie pod hasłem „Puszka dla głodnego brzuszka”. Zainteresowanie zbiórką przerosło nasze oczekiwania. Wszyscy chcieli pomóc bezdomnym zwierzętom – od przedszkolaka po ucznia szkoły zawodowej. Bardzo dziękujemy! Jesteście wspaniali!

1. Oto skład nowego Samorządu Szkolnego:

Przewodnicząca: Angelika Szarek (Małgorzata Mosio)

Zastępca: Kamil Popek (Dawid Basta)

Zastępca: Jakub Labak (Patryk Łoziński)

Sekcja artystyczna: Anna Dudek, Angelika Filar, Gabriela Kolbusz, Karolina Mruk, Wioletta Sasak, Aneta Więcek

Sekcja sportowa: Marta Budzik, Jakub Labak, Patryk Łoziński, Karolina Morys, Grzegorz Padło, Krzysztof Padło, Jan Szwalec,

Sekcja techniczna: , Dawid Basta, , Patryk Łoziński, Kamil Popek, Patryk Pyjor, Łukasz Starzyk, Damian Żądło

Opiekunowie samorządu: p. M. Ciężadło, p. A. Mazur, p. M. Mróz, p. D. Rucińska