Sport w szkole

6. Po feriach rozpoczęły się cykliczne zajęcia wzmacniające kondycję fizyczną naszych uczniów. odbywają się one na hali sportowej PWSZ w Tarnowie. 2 razy w tygodniu grupa 26 dziewcząt i chłopców, uczniów szkoły przysposabiającej do pracy i zawodowej, zdobywa samodzielnie, choć pod czujnym okiem trenera, p. M. Bibro, ściankę wspinaczkową. W opiekę zaangażowani są wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego.

5. 26 stycznia w piękny, słoneczny zimowy poranek grupa uczniów wraz z opiekunami wyjechała na Lubinkę „poszaleć na nartach”. Stok przygotowany był wyśmienicie, instruktorzy cierpliwi, a uczniowie bardzo pojętni. Dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia „Bądźmy Razem”mogliśmy rozwijać narciarskie umiejętności naszych uczniów.

4. 22 listopada w Skawinie odbyły się V Zawody Pływackie Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty:

Dagmara Kwaśny – I miejsce stylem dowolnym, I miejsce stylem grzbietowym 25 m oraz III miejsce w sztafecie 4 x 25 m

Jakub Hołda – I miejsce stylem dowolnym 25 m

Piotr Błyskal – III miejsce w sztafecie 4 x 25 m

3. 18 listopada odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie VI Ogólnopolski Mityng Pływacki, w którym udział wzięli uczniowie SOSW. Po zaciętej rywalizacji nasi reprezentanci zdobyli odpowiednio:

Piotr Błyskal – I miejsce stylem grzbietowym 25 m

Dominik Jeż – III miejsce stylem grzbietowym i V miejsce stylem dowolnym

Maria Witek – V miejsce w sztafecie

Jakub Hołda – V miejsce w sztafecie

Gratulujemy!

dyplom

2. 30 września 2016 r. w Nowodoworzu odbył się turniej o „Puchar Króla Strzelców” – II drużynowy turniej strzelectwa rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Turniej organizowany był przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami Nowodworze. Startowało osiem drużyn z terenu Województwa Małopolskiego, które wystawiły po sześciu zawodników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Gimnazjum, PZ i ZSZ. Sokoli wzrok i opanowanie strzelców sprawiły, że zawody były niezwykle emocjonujące. Zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy turnieju i dla nikogo nie zabrakło nagrody.

davdavsdr

1. W piątek 23 września br. mieliśmy okazję kibicować Wiśle – Kraków w meczu z Legią – Warszawa na stadionie Wisły w Krakowie. Jak zwykle inicjatorem wyjazdu był niezmordowany Pan Marcin Skóra, wielki fan krakowskiej drużyny. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas PZ i Gimnazjum, wychowankowie Domu Dziecka oraz DPS z ul. M.B.Fatimskiej.

meczmeczimag2401meczimag2403mecz