Sport w szkole

9. 10 maja grupa naszych uczniów pod opieką p. M. Ciężadło i p. A. Mazur, reprezentowało naszą szkołę podczas XI Festynu Sportowego na Stadionie Miejskim w Krakowie.

,

8. 6 kwietnia nasza szkolna reprezentacja wzięła udział w VI Ogólnopolskich Zawodach Wspinaczkowych dla Osób z Niepełną Sprawnością. Zawody odbyły się na hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Uczeń Kamil Popek zajął III miejsce. Gratulujemy! Opiekę nad uczniami sprawowały p. M. Ciężadło i p. A. Mazur.

7. 31 marca br, na zaproszenie p. Marcina Skóry, uczniowie gimnazjum, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy, mieli możliwość kibicować Wiśle – Kraków w meczu z Lechem – Poznań. Pomimo bezbramkowego remisu, wrażenia były wyjątkowe. Stadion Wisły pomieścił tym razem rekordową liczbę kibiców (ponad 30000). Uczestnicy wyjazdu aktywnie kibicowali drużynie Wisły.

6. Po feriach rozpoczęły się cykliczne zajęcia wzmacniające kondycję fizyczną naszych uczniów. odbywają się one na hali sportowej PWSZ w Tarnowie. 2 razy w tygodniu grupa 26 dziewcząt i chłopców, uczniów szkoły przysposabiającej do pracy i zawodowej, zdobywa samodzielnie, choć pod czujnym okiem trenera, p. M. Bibro, ściankę wspinaczkową. W opiekę zaangażowani są wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego.

5. 26 stycznia w piękny, słoneczny zimowy poranek grupa uczniów wraz z opiekunami wyjechała na Lubinkę „poszaleć na nartach”. Stok przygotowany był wyśmienicie, instruktorzy cierpliwi, a uczniowie bardzo pojętni. Dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia „Bądźmy Razem”mogliśmy rozwijać narciarskie umiejętności naszych uczniów.

4. 22 listopada w Skawinie odbyły się V Zawody Pływackie Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty:

Dagmara Kwaśny – I miejsce stylem dowolnym, I miejsce stylem grzbietowym 25 m oraz III miejsce w sztafecie 4 x 25 m

Jakub Hołda – I miejsce stylem dowolnym 25 m

Piotr Błyskal – III miejsce w sztafecie 4 x 25 m

3. 18 listopada odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie VI Ogólnopolski Mityng Pływacki, w którym udział wzięli uczniowie SOSW. Po zaciętej rywalizacji nasi reprezentanci zdobyli odpowiednio:

Piotr Błyskal – I miejsce stylem grzbietowym 25 m

Dominik Jeż – III miejsce stylem grzbietowym i V miejsce stylem dowolnym

Maria Witek – V miejsce w sztafecie

Jakub Hołda – V miejsce w sztafecie

Gratulujemy!

dyplom

2. 30 września 2016 r. w Nowodoworzu odbył się turniej o „Puchar Króla Strzelców” – II drużynowy turniej strzelectwa rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Turniej organizowany był przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami Nowodworze. Startowało osiem drużyn z terenu Województwa Małopolskiego, które wystawiły po sześciu zawodników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Gimnazjum, PZ i ZSZ. Sokoli wzrok i opanowanie strzelców sprawiły, że zawody były niezwykle emocjonujące. Zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy turnieju i dla nikogo nie zabrakło nagrody.

davdavsdr

1. W piątek 23 września br. mieliśmy okazję kibicować Wiśle – Kraków w meczu z Legią – Warszawa na stadionie Wisły w Krakowie. Jak zwykle inicjatorem wyjazdu był niezmordowany Pan Marcin Skóra, wielki fan krakowskiej drużyny. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas PZ i Gimnazjum, wychowankowie Domu Dziecka oraz DPS z ul. M.B.Fatimskiej.

meczmeczimag2401meczimag2403mecz