Koło PTTK „Włóczykije”

  1. Tegoroczna VI edycja Integracyjnego Złazu Przyrodniczo – Edukacyjnego „Uśmiech Jesieni” odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna”. W imprezie zorganizowanej przez Koło PTTK nr 23 WŁÓCZYKIJE” działające przy SOSW im. E. Gierat w Tarnowie wzięło udział 120 osób, w tym 100 niepełnosprawnych wraz z opiekunami oraz 20 wolontariuszy. Uczestnicy  reprezentowali następujące placówki:

– Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Klikowska w Tarnowie,

– Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Ostrogskich w Tarnowie,

– Dom Pomocy Społecznej ul. Modrzejewskiej w Tarnowie,

– SOSW im. E. Gierat w Tarnowie,

– I LO w Tarnowie,

– VII LO w Tarnowie.

Po dotarciu do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach, uczestnicy podzieleni na kilka grup pokonali ścieżkę przyrodniczą pod opieką przewodników, którzy przekazali im wiele ciekawych informacji.Jak na jesienną imprezę przystało nie mogło zabraknąć ogniska
i pieczenia kiełbasek. Było też wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary oraz zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe za udział w konkursie przyrodniczym oraz certyfikaty uczestnictwa w Złazie. Pogoda dopisała, „uśmiech jesieni” towarzyszył wszystkim przez cały dzień.

Organizator Złazu

Bogumiła Moskal
Regulamin