Wydarzenia

  • 13 grudnia odbył się konkurs czytelniczy na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady”. Rywalizowało w nim pięć klas. Więcej w zakładce Konkursy.

  • Od 9 grudnia do 2 marca realizowany był kolejny temat zajęć dogoterapeutycznych z książką. Tym razem uczniowie słuchali zabawnego wiersza L.J. Kerna „Cztery łapy” i zapoznali się z nazewnictwem związanym z budową psa.

  • 28 listopada, podczas szkolnej zabawy andrzejkowej zostały rozlosowane i wręczone nagrody dla 13 -tu uczniów klas 1-3 biorących udział w konkursie „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Były to pluszowe słodziaki oraz książki o ich przygodach. Więcej w zakładce Konkursy.

  • 21 października rozpoczęły się zajęcia z dogoterapii z książką. Od tej pory  odbywają się one  w każdy poniedziałek. Podczas zajęć dotyczących psich potrzeb uczniowie wysłuchali fragmentów opowiadania „Dzień psa”, wykonywali zadania związane z psimi potrzebami: nazywali i rysowali psie akcesoria, chodzili po psich śladach,  w nagrodę karmili Maxi lub Raję.

  • 18 października odbyło się Głośne Czytanie ze Słodziakami dla uczniów klas 1-3. Dzieci wykonały wcześniej prace plastyczne przedstawiające bohaterów gangu Słodziaków, którymi udekorowana została sala. P. dyr. R. Wrzos przeczytała fragment książki R. Piątkowskiej o perypetiach myszy Agaty i sowy Zosi. Następnie dzieci na kolorowych kartkach papieru odrysowały i wycięły swoje dłonie, by przykleić je jako liście do wielkiego drzewa. Kolejnym zadaniem było wykonanie własnej sowy. Posłużyły temu prawdziwe liście i woreczki foliowe. Na koniec wystarczyło przykleić oczy i dziób. Uczestnicy zajęć otrzymali „słodziakowe” zakładki do książek oraz dzienniczki motywujące do codziennego czytania. Nasza szkoła bierze tym samym udział w nowej edycji konkursu „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” organizowanego przez sieć sklepów Biedronka, w którym można wygrać dofinansowanie dla szkolnej biblioteki o wartości 3 tys. zł.

  • 27 września odbyło się Głośne Czytanie dla wszystkich uczniów. Najmłodsi wysłuchali fragmentu przygód „Gangu słodziaków”, trochę starsi zabawnych opowieści o „Żabku i Ropuchu”, najstarsi uczniowie fragmentów miłosnych perypetii Jacka i Kasi z książki pt. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. W roli lektorów wystąpiły p. dyr. B. Nowak i p. dyr. U. Cieślikowska.