7. 25 czerwca, na apelu szkolnym zostaną wręczone nagrody dla najlepszych czytelników z poszczególnych rodzajów szkół. Ze szkoły podstawowej: Kacper Wolsza-Zięba, Witold Kozioł, Kacper Zych, Bartosz Kogut. Ze szkoły przysposabiającej do pracy: Filip Bazia, Łukasz Duda i Mariusz Mastalerz, a z branżowej Kinga Piec. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych książek!
6. Z okazji przypadającego 20 maja Światowego Dnia Pszczół odbył się konkurs czytelniczy dla chętnych uczniów. Był to typowy test czytania ze zrozumieniem na podstawie wybranych fragmentów popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży, który znajdował się na gazetce w bibliotece. Uczniowie mieli odpowiedzieć pisemnie na 10 pytań dotyczących m.in. podziału pszczół i ich hierarchii w ulu, sposobu przenoszenia pyłku do ula, czy przekazywania informacji innym pszczołom o kwiatach. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów, wszyscy świetnie sobie poradzili z odszukaniem właściwych odpowiedzi. A oto punktacja: 15 punktów: M. Jachim, G. Padło, K. Padło; 14 punktów: S. Legutko; 13 punktów: J. Borkowski, A. Jasiak, Ł. Starzyk; 12 punktów: J. Gil, O. Tatarczuch. Trzech uczniów z największą ilością punktów otrzyma nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
5. Podczas trzeciej części zajęć dogoteraputycznych uczniowie dowiadują się, gdzie trafiają pozostałe szczenięta i jakie otrzymują imiona. Poznają różne powiedzonka użyte w książce związane z psami i nie tylko. Naocznie się też przekonują, które zmysły są u psa najlepiej rozwinięte.









4. W drugim semestrze na dogoterapii, rozpoczęło się czytanie kolejnych rozdziałów „Pięciopsiaczków” W. Chotomskiej, z których uczniowie dowiadują się, czy szczeniaki trafią w dobre ręce. Podczas ćwiczeń praktycznych trzeba wyprowadzić psa na spacer w trudnych warunkach pogodowych, więc konieczne jest wytarcie psu mokrych łap i brzucha po spacerze oraz zdjęcie obroży. Żeby nie obciążać zbytnio prawdziwego psa, na zajęciach pojawił pies treningowy.





















3. W lutym i marcu biblioteka zaprasza na przedstawienie teatrzyku kamishibai pt. „Lew w Paryżu„. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie dowiadują się ciekawostek o Francji, zapoznają się z literaturą dla dzieci i młodzieży napisaną przez francuskich autorów, wykonują różnorakie zadania lub pracę plastyczną w zależności od poziomu i możliwości. Serdecznie zapraszamy!












2. Z okazji przypadającej w tym roku 95. rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczno-recytatorski dla najmłodszych uczniów pt. „Twórczość Wandy Chotomskiej dla dzieci”. Wzięło w nim udział 26 dzieci. Wykonały one piękne prace plastyczne, indywidualne i zbiorową. Jedna z prac była przestrzenna – pieski z plasteliny – ilustracja do książki pt. „Pięciopsiaczki”. 27 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie – recytacja wierszy oraz wręczenie nagród. wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania wierszy oraz opowiadań.





















- 3 października rozpoczęły się się zajęcia dogoterapii z książką. Odbywają się w każdy czwartek. W tym roku szkolnym mamy zamiar przeczytać książkę Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki” (w każdym miesiącu po 2-3 rozdziały).

















