Konkursy

12. W dniach 5 – 6 czerwca nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” w Kolbuszowej. nasz zespól wokalno-taneczny  Do – Re – Mi zajął pierwsze miejsce, Ania D. zajęła trzecie miejsce, Grzegorz P. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

11. 23 maja 16-tu uczniów naszej szkoły pod opieką p. M. Mróz i p. O. Żwirskiej wzięło udział w XXI Integracyjnym Festiwalu Artystycznym „Kocham cię Polsko 2018” w Domu Ludowym w Wierzchosławicach. Festiwal nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Nasi uczniowie wykonali tańce patriotyczne: Marsz prezydencki, Wojenko, wojenko i Przybyli ułani, zdobywając I miejsce. Gratulujemy!

 

10. Konkursie Pieśni Patriotycznej i Poezji Śpiewanej zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, nasi uczniowie: Anna D. i Grzegorz P. otrzymali wyróżnienie.

Czytaj więcej na stronie BP:

https://www.bpt.edu.pl/

9. w dniach 17-18 maja odbył się w Nowym Targu II Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  „Tanecznym krokiem ku integracji”. Wzięła w nim udział grupa 16 uczniów naszej szkoły pod opieką p. H. Bartnik i p. A. Szumlańskiej. Jako solistka wystąpiła Ania D., zespół wokalny DO-RE -MI oraz zespół taneczny DO-RE -MI. Ania zdobyła Nagrodę Burmistrza N. Targu, a zespół taneczny DO-RE -MI główną nagrodę – Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego. Serdecznie gratulujemy!

8. 24 kwietnia odbył się III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Matematyka dla każdego”. Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych drużyn z Tarnospinu, SP 11 i naszego ośrodka. Gratulujemy Grzegorzowi P. i Łukaszowi S. oraz Rafałowi J. i Jankowi N. za zdobycie największej liczby punktów. Gratulujemy!

7. 16 marca rozpoczął się konkurs czytelniczy pt. „Ilustracje Jana Marcina Szancera w baśniach: „Jaś i Małgosia” i „Złota gąska” dla uczniów szkoły podstawowej. Czytaj więcej w zakładce Biblioteka – Wydarzenia.

6. 13 marca został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą „Palmę Wielkanocną”. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Zapraszamy do oglądania wystawy palm na korytarzu szkoły.

5. Konkurs na grę planszową „Bezpieczny Internet” zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. Wzięła w nim udział uczennica szkoły przysposabiającej do pracy, Angelika. Pod okiem p. M Nalepki przygotowała planszę do gry i jej zasady. 9 lutego br. w budynku Biblioteki Pedagogicznej ogłoszone zostały wyniki i okazało się, że Angelika zajęła I miejsce! Gratulujemy!

Przeczytaj jeszcze na stronie Biblioteki Pedagogicznej:

https://www.bpt.edu.pl/index.php/wydarzenia/194-ogloszenie-wynikow-konkursu-na-gre-planszowa-bezpieczny-internet

4.  „Literacki konkurs walentynkowy”– konkurs afiszowy zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Czytaj więcej w zakładce: Biblioteka – Wydarzenia.

3. W naszej szkole odbył się konkurs „Najpiękniejsze ozdoby z piernika” przygotowany przez panie: G. Brodę, J. Damian i A. Latawską. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych. Rozstrzygnięcie nastąpiło 21 grudnia. Zobaczcie co można zrobić z piernika:

2. Światowy Dzień Makaronu ustanowiono w 1995 roku z inicjatywy 40 producentów, by pokazać, że jest to produkt spożywany na całym świecie. Dziś warto przyrządzić makaron na swój ulubiony sposób, bądź trochę z nim poeksperymentować. Nasi uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne z użyciem makaronu, które można podziwiać na korytarzu na parterze naszej szkoły.

1. Odblaskowa szkoła – konkurs realizowany kolejny rok z rzędu wśród uczniów Szkoły Podstawowej z inicjatywy p. M. Olszówki. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

a) pogadanka z policjantem:

b) pokaz pierwszej pomocy:

c) konkurs plastyczny:

d) 25 października – podsumowanie akcji: