Konkursy

7. Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego w ramach realizowanych zadań w naszej szkole odbył się dnia 29 listopada Konkurs Patriotyczny. Młodzież klas Przysposabiających do Pracy wykazała się dużą znajomością wiedzy z zakresu historii naszego kraju, jak również znaczenia symboli narodowych i ogólnej wiedzy o Polsce. konkurs przygotowały i poprowadziły panie: M. Jeleń, M. Tatar i A. Tyńska.

6. Szkolny konkurs czytelniczy „Czytam sobie” – czytaj więcej w zakładce Biblioteka – Wydarzenia.

5. Nasz były uczeń,  aktywnie działający w Kole PTTK „Włóczykije”, Daniel Kajmowicz, reprezentował naszą szkołę w Konkursie Wiedzy Historycznej „Od Oleandrów do Łowczówka”, którego organizatorem był Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie oraz CKZiU w Tuchowie. Szczegóły w zakładce Włóczykije.

4. Reprezentanci naszej szkoły – uczniowie kl. I c PZ pod opieką p. G. Brody biorą udział w XXII Konkursie Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć” zorganizowany przez Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” i XIV LO w Tarnowie. 8 listopada wieńce były wystawione na Tarnowskim Rynku do oceny przez mieszkańców Tarnowa. Nasz wieniec zajął II miejsce!

j. Odblaskowa szkoła: 29 października odbyło się podsumowanie dwumiesięcznej akcji „Odblaskowa szkoła”:

Obejrzyj relację w Tarnowskiej Telewizji:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/1777,wiedza-jak-bezpiecznie-poruszac-sie-po-drodze-fina

3. Z okazji „Światowego Dnia Makaronu” odbył się w naszej szkole konkurs na zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z wykorzystaniem makaronu. W konkursie wzięły udział grupy przedszkolne, rewalidacyjne, świetlice autystyczne, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz klasy przysposabiające do pracy. Uczniowie z pomocą nauczycieli wykonali przepiękne prace, które zostały nagrodzone i wyeksponowane w gablocie na głównym korytarzu szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy. Organizatorzy: Joanna Damian, Agnieszka Tyńska, Maria Łukasińska.

 

2. 25 października, podczas spotkania z okazji Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt i Dnia Kundelka, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na plakat „Mój przyjaciel pies” i „Pies w służbie człowiekowi”. Oto nagrodzone prace:

i. Odblaskowa szkoła: 25 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele wydziału prewencji Straży Miejskiej w Tarnowie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która przypomniała, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni. Strażnicy skontrolowali znajomość znaków drogowych – wszyscy zdali egzamin  na „szóstkę”. Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaskowy znaczek, który ma zostać doczepiony do plecaka czy kurtki.

h. Odblaskowa szkoła: 23 października dzieci uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej.Temat zajęć brzmiał:”Widoczny znaczy bezpieczny”. Pani Marta  przeczytała opowieść o niesfornym jamniku, który uczył się zachowania na drodze.Wszyscy chętnie rozwiązywali zagadki o ruchu drogowym, a następnie  wzięli udział w zabawie muzyczno-ruchowej dotyczącej sygnalizacji świetlnej. Okazało się także, że dzieci świetnie znają znaki drogowe. Na koniec wykonały pracę plastyczną- sygnalizator świetlny.

 

g. Odblaskowa szkoła: Konkurs.

f. Odblaskowa szkoła: Artykuł w Temi.

e. Odblaskowa szkoła: Spotkanie z policjantką.

d. Odblaskowa szkoła: W piękny jesienny dzień uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Tematem wycieczki było bezpieczeństwo na drodze. Jestem bezpieczny – Jestem widoczny.

c. Odblaskowa szkoła:2 października odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania omawiane były m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwrócono uwagę na konieczność noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Prelekcję przygotowała i poprowadziła p. B. Bukowiec. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowy znaczek odblaskowy.

b. Odblaskowa szkoła: Już pierwsze gazetki gotowe. Uczniowie wykonali kawał dobrej roboty. Pierwszą z nich można oglądać na niebieskim piętrze nowej szkoły. Zapraszamy!

a. Odblaskowa szkoła: Prace nad realizacją projektu w naszej szkole trwają. Uczniowie samodzielnie przygotowuję pasy drogowe na, których będą intensywnie ćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnie.

1. W połowie września 2018 r. w naszej szkole ruszyła akcja “Odblaskowa szkoła” . Tym razem koordynatorami akcji są panie I. Tylmanowska i B.Bukowiec.Uczniowie Szkoły Podstawowej, pomimo barier wynikających z niepełnosprawności, skutecznie uczą się zasad bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej,  poznają znaki drogowe i obowiązujące pieszych przepisy ruchu drogowego. W przypadków dzieci z niepełnosprawnością  intelektualną niezmiernie ważne jest  utrwalanie tych zasad w praktyce.  Przygotowane przez nauczycieli prelekcje, zorganizowane spotkania z policją, strażą miejską, ratownictwem medycznym pomogą w nabyciu prawidłowych nawyków. Nabytą wiedzę i umiejętności utrwalać będą praktycznie podczas wszelkich wyjść i wycieczek poza szkołę. Głównym przekazem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność noszenia odblasków przez cały rok, nie tylko przez uczniów, ale również przez nauczycieli, opiekunów i rodziców.