Zapasy na zimę

Uczniowie klas 8 aż i II b PZ po zrobieniu zakupów z wychowawcami, p. B. Bochenek i p. M. Łukasińską, samodzielnie i od podstaw zakisili kapustę.

Realizujemy projekty

Uczniowie klas 3 b, 6 aż, 8 au i 8 Bu realizują całoroczne projekty: „Jestem samodzielny”, „Poznajemy zawody”, „Serdeczna karteczka”. Przeczytaj szczegóły i obejrzyj zdjęcia w zakładce Projekty.

Jak przygotować się do zimy

Uczniowie klas 8 aż i II b PZ podczas zajęć kulinarnych przyrządzili ćwikłę z chrzanem, włożyli do słoików i zapasteryzowali. W planach jest kapusta kiszona i smażone jabłka do szarlotki.

Festiwal

17 listopada odbył się w sali koncertowej ZSM w Tarnowie finał Przeglądu Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach XXV Festiwalu „Śpiewaj z Nami”. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowie.

Wycieczka do Łańcuta

16 listopada klasy Ia PZ, IIc PZ i III g PZ wzięły udział w wycieczce do Muzeum Zamku w Łańcucie pod opieką pań: M. Wałaszek, R. Dulęby, G. Brody i A. Latawskiej. Celem wycieczki był zwiedzenie wnętrz zamku, stajni i wozowni z kolekcją powozów. Wokół zamku uczniowie spacerowali po parku włoskim i angielskim o charakterze parku krajobrazowego. Wszystkim bardzo spodobała się storczykarnia, pełna kwitnących kwiatów. Tego dnia piękna słoneczna pogoda i błękitne niebo w pełni prezentowały walory parku i zamku.

     

Lekcja w Bibliotece Pedagogicznej

Klasy 8aż i IIe/IIId PZ z panią M. Tylko i B. Bochenek odnowiły współpracę z Biblioteką Pedagogiczną. W dniu 16 listopada uczniowie uczestniczyli w pierwszym z cyklu spotkań. Jego tematyką był „Las”. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie lampionów. Serdecznie dziękujemy paniom z biblioteki i z niecierpliwością czekamy na następne spotkania!

Patriotyczny rajd

9 listopada br. młodzież uczęszczająca do naszego ośrodka uczestniczyła w rajdzie patriotycznym do Łowczówka. Wyjazd zorganizowany był  przez Koło PTTK nr 23 Włóczykije. Na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku, jednym z największych cmentarzy Legionów Polskich, uczniowie uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i oddali hołd poległym w boju żołnierzom. Organizatorzy przybliżyli młodzieży krótką historię bitwy pod Łowczówkiem, odmówiono modlitwę za poległych, zapalono znicze na mogiłach Legionistów a następnie wspólne zaśpiewano kilka pieśni patriotycznych. Uczestnicy Rajdu przeżyli poruszającą lekcję historii i patriotyzmu w terenie.

Quiz niepodległościowy

16 listopada uczniowie klas siódmych, ósmych i szkoły branżowej mieli okazję sprawdzić swą wiedzę nt. polskich dążeń niepodległościowych. Obejrzeli krótką prezentację o „Ojcach niepodległości”, by potem dopasować zdjęcia i podpisy, rozwiązali krzyżówkę, uzupełniali daty polskich powstań oraz luki w tekście znanych pieśni żołnierskich. Z serii książek „Czytam sobie z kotylionem” każda grupa odszukiwała zdania wg zaszyfrowanych wskazówek.

„Świetliczaki na tropie …”

Grupy ze świetlicy terapeutycznej pod opieką pań: A. Zauchy, B. Rodzaj, E. Skop i D. Jankowskiej przyłączyły się do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Akademia świetlicowa. Świetliczaki na tropie… zagadek” organizowanego przez wydawnictwo Sukurs. W ramach tego projektu, przez cały rok szkolny realizować będą wybrane zadania, zgłębiając i poszerzając wiedzę z różnych dziedzin. Czytaj więcej w zakładce Projekty.

Święto Niepodległości

W przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej przygotowany przez p. H. Bartnik, p. A. Szumlańską i p. O. Żwirską. Reprezentanci klas oraz zespół „Do-Re-Mi” zaprezentowali piosenki nawiązujące do najważniejszych wydarzeń z historii Polski. W trakcie obrad jury cała szkoła włączyła się we wspólny śpiew znanych utworów. W trakcie imprezy o godzinie 11:11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się tym samym do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

Zwycięzcami konkursu został:

Zespół Do-Re-Mi

Filip Bazia i Michał Kluska z II b PZ

Kacper Tylmanowski z II h BS

Gracjana Buriańska z 7 dż SP

wtz wtz