Pozdrowienia z Sarbinowa

Grupa 28 uczniów pod opieką nauczycieli przebywa na turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie. Uczestniczą w zajęciach hipoterapii, pływania i gimnastyki korekcyjnej oraz korzystają z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu.

Ku pamięci

14 września uczniowie klas: V a z p B. Nowak, III a Pz z p. J. Damian, II e/IIId Pz z p. M. Tylko i III g Pz z p. G Brodą, złożyli wiązanki i zapalili znicze na zbiorowych mogiłach ofiar masowych egzekucji w lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze. Pomniki upamiętniają 10000 ofiar, w tym 800 dzieci żydowskich i 2000 Polaków.

Mecz

Po długiej przerwie, wywołanej sytuacją epidemiczną, Mocna Ekipa z Tarnowa
pod przywództwem Pana Marcina Skóry wznowiła wyjazdy na mecze piłki nożnej. W niedzielę,12 września 2021 roku, uczniowie SOSW pod opieką p. Marty Tylko, p. Bernadetty Bukowiec, p. Anety Bylicy i p. Dariusza Chwistka uczestniczyli w ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbolu i kibicowali polskiej reprezentacji w meczu z reprezentacją Ukrainy. Razem z nami w wyjeździe brali udział absolwenci SOSW, zaprzyjaźniona p. Basia z Edwinem oraz podopieczni Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej im. Janusza Korczaka z Tarnowa, Jednostki Wspierającej Rodzinę z Dąbrowy Tarnowskiej, Domu Pomocy Społecznej PSONI – Koło z Tarnowa i mieszkańcy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem waleczności i sprawności naszych zawodników, którzy wygrali inauguracyjny mecz 3:0. Jeżeli sytuacja pozwoli, kolejny wyjazd na mecz już w październiku. Dziękujemy serdecznie Panu Marcinowi, który od kilku lat wspiera naszych wychowanków!

Rozpoczęcie roku

1 września, w środę, zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w sali gimnastycznej o godz. 9.00.

Spis Powszechny

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najlepszym uczniom wręczone zostały świadectwa z paskiem. Pożegnani też zostali emeryci. Życzymy wszystkim odpoczynku i relaksu podczas wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Bezpieczne wakacje

W klasie 3 b odbyły się w czerwcu lekcje na temat znaczenia wody w przyrodzie i życiu człowieka. Filmy i ćwiczenia na temat obiegu wody w przyrodzie, wykorzystania jej w gospodarstwie domowym i oczyszczania ścieków dostarczyły wielu ciekawych i ważnych informacji. Uczniowie dowiedzieli się również o bezpiecznym korzystaniu z akwenów wodnych. Życzymy wszystkim uczniom, aby rozsądnie i pod opieką dorosłych pływali w basenach, rzekach, jeziorach i morzu. Bezpiecznych wakacji!

Jak wyhodować pomidory

Sadzonki z projektu „Wiosenna gałązka” przyniosły owoce.

W Wierzchosławicach

Z okazji rozpoczęcia lata kilka klas szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy wybrało się szukać ochłody do lasu w Wierzchosławicach. Podczas spaceru ścieżką ekologiczną uczniowie poznawali faunę i florę. Nawet komary nie były straszne. Potem był zasłużony odpoczynek i pyszne drożdżówki.

Matematyczne potyczki

Obostrzenia pandemiczne wymogły na organizatorach zmianę formuły międzyszkolnego konkursu: Matematyka dla każdego. Czytaj więcej w zakładce Konkursy.

wtz wtz