Mikołajkowy zawrót głowy

5 grudnia odbyła się w naszej szkole zabawa mikołajkowa, dla uczniów klas młodszych, podczas której dzieciaki wykonywały różne zadania ruchowe i plastyczne. Między innymi powożenie saniami Mikołaja, dekorowanie pierników, przechodzenie przez niby-komin, pakowanie prezentów lub ich segregowanie. Cały czas wszystkim uczestnikom towarzyszył uśmiech na twarzy. Po zakończonej zabawie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotoramce świątecznej i udać się na spotkanie z upragnionym Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. To był bardzo miły i pełen emocji mikołajkowych dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Gratulacje dla Angeliki!

Nasza uczennica, Angelika Filar, zajęła I miejsce w konkursie „Moja wymarzona choinka”. Szczegóły w zakładce Konkursy.

I miejsce!

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Po wykonaniu i udokumentowaniu wielu zadań (o których można przeczytać w zakładce Konkursy), zdobyliśmy I miejsce w Tarnowie! Wręczenie nagród odbyło się w Sali Audytoryjnej ICE w Krakowie. Uroczyste podsumowanie uświetnił koncert Katarzyna Cerekwickiej.Naszymi reprezentantami byli uczniowie M. Mastalerz i M. Pudło wraz z opiekunkami i zarazem koordynatorkami konkursu, paniami B. Bukowiec i M. Biale.

Andrzejki

28 listopada odbyła się szkolna zabawa andrzejkowa.

Pani Melodia

22 listopada, po raz kolejny, odwiedziła nas pani Melodia wraz ze swoimi muzykami. Są to zajęcia umuzykalniające dla dzieci niepełnosprawnych prowadzone przez Filharmonię Krakowską w ramach programu „Kultura Dostępna” Narodowego Centrum Kultury.

Szanujemy żywność

22 listopada odbyły się zajęcia nt. szanowania żywności i problemu głodu na świecie. Uczniowie podzieleni zostali na grupy, tak by dostosować przekazywane treści do ich możliwości. Wykorzystano tablicę multimedialną (film instruktażowy, quizy dla uczniów), by przybliżyć sposoby szanowania żywności i możliwości dzielenia się jedzeniem z potrzebującymi.

Zdrowe śniadanie

Uczniowie kl. III PZ w ramach akcji „Dzień zdrowego śniadania” przygotowali pyszności pełne smaku i witamin. Ciemne pieczywo, warzywa, owoce, kakao. Smacznego!

Pies tropiący

20 listopada odbyło się spotkanie z Antkiem – policyjnym psem tropiącym.

Fabryka bombek

11 listopada, grupa naszych uczniów, pojechała na wycieczkę i warsztaty do brzeskiej fabryki bombek „Szklana Gwiazda”. Obejrzeli kolejne etapy powstawania bombek, na koniec sami ozdobili własne bombki.

Jak nurkować?

12 listopada uczniowie uczestniczyli w zajęciach z nauki nurkowania prowadzonych przez Fundację Tacy Sami. Najpierw były zajęcia teoretyczne, a potem teorię wykorzystano w praktyce na basenie PWSZ w Tarnowie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał płetwala na znak wprowadzenia w świat płetwonurków. Nie wiecie co to jest? Spytajcie kolegów!