Jesienny las

18 października wyruszyliśmy na krótką wycieczkę do Lasów Wierzchosławickich w celu podziwiania przyrody w jesiennej odsłonie. Pokonaliśmy 2,5 km odcinek leśnego traktu obserwując liczne gatunki drzew, krzewów i runo leśne. Z tablic informacyjnych dowiedzieliśmy się, jakie gatunki zwierząt zamieszkują te tereny. Niestety nie udało się nam spotkać żadnego przedstawiciela fauny, mogliśmy jedynie zaobserwować liczne tropy i ślady ich działalności. Ruch na świeżym powietrzu i piękne widoki dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

 

Coś słodkiego …

Przeczytaj czego dowiedzieli się uczniowie szkoły branżowej na kursie zdobienia tortów, obejrzyj też zdjęcia. Wszystko to w zakładce O placówce – Szkoła Branżowa – Tak pracujemy.

Dzień Nauczyciela

12 października, podczas uroczystej akademii z Święta Komisji Edukacji Narodowej, nauczyciele otrzymali w prezencie od uczniów garść wierszy i piosenek. Z ogromnym zaangażowaniem wystąpiły przedszkolaki pokazując swoje teatralne zdolności w inscenizacji wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Był to także dobry moment na przyjęcie ich wraz z pierwszoklasistami do społeczności szkolnej. Miłą niespodzianką okazała się muzyczna sentymentalna podróż w „Lata dwudzieste, lata trzydzieste …” Ucztą dla podniebienia były zdrowe, rumiane i smaczne jabłka od Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy!

Złota tarnowska jesień

Uczniowie kilku klas wybrali się na poszukiwania jesieni. Znaleźli ją w pełnej krasie oglądając Tarnów z Góry św. Marcina. W ramach projektu „Ku patriotyzmowi” zwiedzili ruiny zamku, poznając jego historię.

Maluj z nami!

Ogólnopolski Konkurs „Maluj z nami” rozstrzygnięty! Dowiedz się więcej, czytaj w zakładce Konkursy – Maluj z nami.

Na tropach Yeti …

4 października klasy p. B. Bochenek, p. G. Brody i p. R. Dulęby były na seansie filmowym w kinie Cinema. Uczniowie obejrzeli śmieszny, ale też pouczający film animowany pt. „Mała stopa”.

Skąd się biorą obwarzanki….

4. października zapamiętamy jako bardzo „smakowity” dzień. Pod opieką pań: B. Basty, M. Smelcerz i J. Zugaj udaliśmy się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. poznaliśmy tam wiele ciekawych faktów o historii tego wypieku i prześledziliśmy proces jego wytwarzania. Największą frajdę mieliśmy w czasie warsztatów piekarskich. musieliśmy samodzielnie (!) wykonać obwarzanka. A to wcale nie taka prosta sprawa. Ale udało się! Chrupkie, pięknie wypieczone, posypane czym kto lubi, ucieszyły nasze oczy i … żołądki. Było pysznie!

„Psi” konkurs plastyczny!

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym na plakat

  1. PIES NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA”

lub „ PIES W SŁUŻBIE CZŁOWIEKOWI”.

Prace należy składać w szkolnej bibliotece do dnia 22.10.2018 r.

Jamna, czyli pożegnanie lata

27 września grupa naszych uczniów wraz z opiekunami wyjechała na Jamną, najwyższą górę (530 m n.p.m.) leżącą na pograniczu Pogórza Wiśnickiego, Rożnowskiego i  Ciężkowickiego. Wszyscy podziwiali urzekające krajobrazy i zalesione wzgórza. Podczas spaceru po okolicy wdychali czyste świeże powietrze. Dzięki uprzejmości gospodarzy Domu św. Jacka dzieci i młodzież mogła uprzyjemniać sobie czas obserwowaniem zwierząt hodowlanych, grami i zabawami oraz pieczeniem kiełbasek na grillu. Jest coś magicznego na Jamnej, gdyż wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć powrotu.

Dane osobowe

Zapoznaj się z Klauzulą RODO znajdującą się w zakładce Dokumenty  – Informacje dla Rodziców