Śpiewa duży, śpiewa mały

10 stycznia odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Leć kolędo!

„Hej, kolędo, kolędo, świąt ozdobo przedziwna! Zawitałaś dziś do nas jak wesoła nowina! (…) Hej, kolędo, kolędo, ta najprostsza – dziecięca! W jasnym blasku choinki rozpromieniasz nam serca! Hej, kolędo, kolędo, nasza polska, rodzinna! Taka ciepła jak promyk, gdy drży z zimna Dziecina!” (sł. i muz. J. Robak)

Odwiedziny Mikołaja

Fotorelacja z wizyty św. Mikołaja:

Mikołajkowy zawrót głowy

6 grudnia odbyły się mikołajkowe zabawy dla młodszych uczniów i przedszkolaków. Dzieci wykonywały różne zadania związane z postacią Mikołaja i nadchodzącymi świętami: sortowały prezenty, pięknie je pakowały, rysowały uproszczony plan miasta, by Mikołaj łatwo mógł zlokalizować naszą szkołę, budowały sanie, dekorowały pierniki z kartonu. Mikołaj obdarował w nagrodę wszystkie dzieci. Podczas zabawy młodszym dzieciom pomagali starsi uczniowie z klas p. K. Szczutowskiej i p. M. Smelcerz. Organizatorzy: B. Bukowiec, E. Głąb, P. Staszek, M. Trześniowska.

Andrzejki

30 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie przygotowanej przez wuefistów. Były wróżby, konkursy oraz malowanie twarzy i rąk.

Poznajemy Warszawę

W dn. 16-18 listopada pod opieką p. M. Smelcerz i D. Rucińskiej, w towarzystwie naszych  mam, przebywaliśmy w Warszawie. Obejrzeliśmy najpiękniejsze miejsca i budowle stolicy: Zamek królewski, Starówkę, Muzeum powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Miniatur, Pałac w Łazienkach. Z wysokości 30-go piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę całego miasta. Wielkich emocji dostarczyło nam również zwiedzanie Stadionu Narodowego. Po wycieczce zostały setki zdjęć i wspomnień, które pozostaną w naszej pamięci na długie lata.

Uczniowie klasy II a PZ.

Dzieciaki do rakiet!

„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy bank ogłosił  konkurs dla szkół podstawowych z całej Polski  w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. Zadaniem prac konkursowych jest zachęcenie innych do aktywności fizycznej i kreatywne ukazanie korzyści, jakie niesie za sobą uprawianie sportu. W tym roku nagrodzonych zostanie aż 70 szkół!

Głosowanie trwa od 19 listopada, do 18 grudnia br. Lista zwycięzców opublikowana zostanie 21 grudnia br.

Obejrzyj filmik promujący aktywność fizyczną wg naszych uczniów i oddaj na niego głos! Codziennie możesz oddać do 5 głosów. Ty decydujesz, jak przeznaczysz swoje głosy – możesz oddać 5 głosów na jedną pracę lub po 1 głosie na 5 prac. Udostępnij swoje ulubione zgłoszenia w mediach społecznościowych, zachęć znajomych do głosowania i czekaj na wyniki konkursu.

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/578/specjalny-osrodek-szkolno-wychowawczy-im-eugenii-gierat

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

16 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowych produktów żywnościowych i sposobów przyrządzania z nich pysznych i oczywiście zdrowych dań. Po rozwiązaniu zadań każda klasa kosztowała jesiennych minitart. Imprezę przygotowały panie: G. Broda, J. Damian, A. Latawska, M. Łukasińska.

Rekord dla Niepodległej

9 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej polegającej na równoczesnym odśpiewaniu czterech zwrotek polskiego hymnu narodowego o godz. 11.11 w przedszkolach i szkołach w kraju i za granicą (szkoły polonijne). MEN podaje, że do akcji zgłosiło się ponad 24 tysiące placówek: 4,8 milionów uczniów i 470 tysięcy nauczycieli.

W hołdzie poległym

9 listopada klasy 4/5 a i 6 a pod opieką p. A. Gzyl i p. K. Szczutowskiej pojechały na Cmentarz Wojenny Nr 200 w Tarnowie –  Chyszowie. Leży tam łącznie 1619 żołnierzy zabitych podczas I wojny światowej, w tym m.in. 233 Polaków, 534 żołnierzy armii austro-węgierskiej, 47 Niemców i 779 Rosjan.