W Wierzchosławicach

Z okazji rozpoczęcia lata kilka klas szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy wybrało się szukać ochłody do lasu w Wierzchosławicach. Podczas spaceru ścieżką ekologiczną uczniowie poznawali faunę i florę. Nawet komary nie były straszne. Potem był zasłużony odpoczynek i pyszne drożdżówki.

Matematyczne potyczki

Obostrzenia pandemiczne wymogły na organizatorach zmianę formuły międzyszkolnego konkursu: Matematyka dla każdego. Czytaj więcej w zakładce Konkursy.

Festiwal sportu

17 czerwca nasi reprezentanci uczestniczyli w XIV Integracyjnym Festynie Sportowym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 6 w Krakowie.

Dzień Dziecka po myśliwsku

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Bażant” zorganizowali w leśniczówce w Krzyżu Dzień Dziecka dla naszych podopiecznych. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogawędki o lesie, żyjących w nim zwierzętach i ich zwyczajach, mogli też skorzystać z tablicy dźwiękowej z odgłosami zwierząt. Przede wszystkim były jednak atrakcje dla łasuchów: wata cukrowa, galaretki w cukrze, popcorn i grillowane kiełbaski. Wszyscy miło spędzili czas.

Warsztaty zawodoznawcze

10 czerwca uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy i branżowej pojechali na wycieczkę na Słoną Górę k. Poręby Radlnej, w ramach projektu „Kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy”.

Prezentacja doświadczeń

W czerwcu, nasza nauczycielka, specjalistka tyflopedagogiki, p. K. Litwora wzięła udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. wielowymiarowości edukacji XXI wieku. Reprezentując nasz ośrodek, przybliżyła edukację specjalną od strony praktycznej. Pani Litwora jest również współautorką publikacji dydaktycznej pt. „Wsółczesne idee w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”. Gratulujemy!

Nie straszne nam rozbite kolana!

Klasa 4a gościła u siebie na lekcji panie pielęgniarki, które przypomniały uczniom jak prawidłowo myć ręce, dbać o codzienną higienę oraz postępować w razie skaleczenia. Dzieci miały możliwość samodzielnie oczyścić, zdezynfekować a następnie zaopatrzyć rany. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po takiej lekcji nie straszne będą rozbite kolana i skaleczone palce! Dziękujemy za wspaniałą lekcję!.

Sportowy Dzień Dziecka

8 czerwca odbył się Sportowy Dzień Dziecka. Podczas imprezy uczniowie zmagali się z różnymi sportowymi wyzwaniami. Ponadto korzystali z dmuchanej zjeżdżalni dzięki uprzejmości właścicieli Fabryki Radości w Tarnowie. Fantazyjne fryzury tworzyły na głowach naszych podopiecznych uczennice z klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie pod opieką p. D. Herduś. Studentka z Tarnowskiej Szkoły Wyższej malowała im twarze, natomiast studenci z PWSZ w Tarnowie z wydziału fizjoterapii pomagali podczas zawodów sportowych. Uczniowie otrzymali ponadto lody ufundowane przez JMD z Wojnicza, drożdżówki od właściciela Zakładu Produkcyjno-Handlowego Strusinianka w Tarnowie, a wodę mineralną od właściciela firmy Frukt sp. z o.o. Wszystkim osobom zaangażowanym w to wydarzenie bardzo dziękujemy.

Zajęcia praktyczne

Uczniowie szkoły branżowej podczas zajęć praktycznych: budowlanych i cukierniczych.

Dzień Dziecka

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje,
niech w Dniu Dziecka nawet dorosły króluje!

Samorząd szkolny przygotował z okazji Dnia Dziecka małą niespodziankę – świeży popcorn, którym częstowano uczniów ośrodka.

Zapraszamy wszystkie dzieci na Sportowy Dzień Dziecka!


wtz