Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia? 25 listopada oczywiście!  Dzieci z kl. 1a o tym wiedzą. 

Dzień Zdrowego Gotowania

W tym roku w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia ze względu na pandemię odbył się w nieco innej formie niż dotychczas. Każda klasa otrzymała zestaw zadań edukacyjnych, w skład których wchodziły ciekawe informacje o witaminach i zdrowych produktach, wierszyk, krzyżówki, rebusy, wykreślanka, kolorowanki. Materiały te mają na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Bardzo ważne jest spożywanie warzyw, owoców, picie wody, ale również ćwiczenia i spacery mają wpływ na nasze dobre samopoczucie i kondycję organizmu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Pamiętajmy, aby codziennie dostarczać dawkę witamin, minerałów, ruszać się na świeżym powietrzu, a wtedy żaden wirus nie będzie nam straszny!

Materiały przygotowały: G. Broda, J. Damian, M. Latawska, M. Łukasińska, B. Michoń

Zbierajmy zakrętki!

W ramach projektu „Podziel się dobrem” przez cały rok będziemy zbierać plastikowe zakrętki na budowę studni głębinowej w Afryce. Po zebraniu większej ilości przekażemy je do RDN Małopolska. Czytaj więcej w zakładce Projekty.

Polska w barwach wspomnień

Przeczytaj więcej na temat konkursu plastycznego w zakładce Konkursy.

Na cmentarzu

29 listopada przedstawiciele trzech klas wraz z opiekunami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie naszej Patronki, Eugenii Gieratowej oraz na grobie poległych w Powstaniu Styczniowym.

Akcja „Zapomniane groby”

„Człowiek żyje tak długo jak długo trwa pamięć o nim” (xdpedia.pl)

Kolejny już rok trwa w naszej szkole akcja polegająca na dekorowaniu opuszczonych grobów własnoręcznie przez młodzież wykonanymi wieńcami i bukietami. W tym roku będziemy je prezentować na naszej stronie. W ramach akcji wychowawcy klas wraz z podopiecznymi rozniosą bukiety na groby w dniach 26.- 30.10. br.

Nauka w szkole

Informujemy, że od 26 października br. nauka we wszystkich typach szkół wchodzących w skład SOSW w Tarnowie będzie przebiegać w trybie stacjonarnym, tak jak dotychczas.

Ślubowanie pierwszoklasistów

14 października uczniowie dwóch klas pierwszych mieli podwójne święto: Święto Edukacji Narodowej i własne ślubowanie:

Turnus Uśmiechu

Od 5 do 16 października grupa naszych uczniów wraz z opiekunami przebywała na Turnusie Uśmiechu zorganizowanym przez Fundację ING Dzieciom. Więcej zdjęć na FB szkolnym.

Procedury bezpieczeństwa

Zachęcamy do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa znajdującymi się w zakładce Dokumenty – Regulaminy.