Wiwat Wakacje!

22 czerwca zakończył się rok szkolny. Najlepsi uczniowie otrzymali na forum szkolnej społeczności świadectwa z paskiem wraz z nagrodami książkowymi oraz medale i puchary. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Gra Miejska

13 czerwca, w ramach obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim, nasz ośrodek zorganizował Miejską Grę pt. „Tarnów – moja mała ojczyzna”. Uczestniczyły w niej drużyny reprezentujące tarnowskie szkoły podstawowe ( SP 8, SP 9, SP 10, SP 11), Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Hodowlanej, Ostrogskich i Klikowej. Zadaniem każdej drużyny było dotarcie wg wierszowanych wskazówek do trzech znanych miejsc w Tarnowie. Trasa A prowadziła od dworca kolejowego, przez Bramę Seklerską, do pomnika Łokietka. Punktami trasy B były: pomnik Małkowskiego, Stary Cmentarz i Tramwaj – kawiarnia przy Placu Sobieskiego. Na trasie C drużyny docierały do pomników Witosa, Bema i popiersia Szczepanika. Przy każdym z tych punktów czekały zespoły przebrane w szeroko rozumiane „stroje z epoki” z przygotowanymi zadaniami. Trzeba było m.in. zaśpiewać piosenkę, rozpoznać znanych tarnowian na zdjęciach, odszyfrować hasło, porównać zdjęcia starego Tarnowa ze współczesnymi, uzupełnić akt lokacyjny miasta, czy rozpoznać wynalazki Szczepanika. Za każde dobrze wykonane zadanie drużyna otrzymywała puzzel. Na ostatnim etapie gry, na Rynku, wszyscy ułożyli otrzymane na punktach puzzle w jeden wielki obraz Tarnowa. Pani Prezydent Tarnowa Dorota Krakowska wręczyła uczestnikom symboliczne upominki.

 

 

Przeczytaj też i obejrzyj zdjęcia na stronie:

http://www.niezaleznyserwiskadr.com.pl/

Wycieczka do Bałtowa

Wygrana w konkursie wolontariackim  organizowanym przez BGŻ BNP PARIBAS pozwoliła nam na realizację projektu „ ROZWIJAMY AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNĄ  UCZNIÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE  POPRZEZ KREATYWNE DZIAŁANIE, DOŚWIADCZANIE I PRZEŻYWANIE” w formie trzydniowej wycieczki naszych wychowanków na trasie Krzyżtopór – Bałtów – Sandomierz . W tym czasie uczniowie zwiedzili ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe, Bałtowski Park Dinozaurów – Muzeum Ziemi – Zwierzyniec, Prehistoryczne Oceanarium, Park Nauki Ewolucji Człowieka, Polskę w miniaturze, Wioskę Czarownic – „Sabathówka”, Krainę Koni, Park Owadów, Skansen Pszczeli, Galerię „ Zabytkowy Młyn”. uczestniczyli w warsztatach plastycznych, pokonali szlak Żydowski Jar. Po zajęciach edukacyjnych nasi podopieczni  odpoczywali i mile spędzali czas w kinie emocji cinema 5D, w parku rozrywki oraz na placu zabaw. Próbowali też wykopać szczątki dużego dinozaura. Trudno wybrać  największą atrakcję tego wyjazdu, ale wrażenia jakich doznaliśmy pokonując snoolbusem safari bałtowskie, na długo pozostaną w naszej pamięci . Wspólne śpiewy i muzykowanie, gry sportowe oraz ognisko umilały nam wieczory. Na zakończenie odwiedziliśmy Sandomierz. Poruszając się meleksem, obejrzeliśmy  rynek z ratuszem, katedrę, zamek królewski, kościół św. Jakuba, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, bulwar nad Wisłą, malowniczy Wąwóz Królowej Jadwigi, Ucho Igielne, synagogę, kościół św. Michała i Bramę Opatowską. Oczywiście nie obeszło się bez słynnych lodów „Ojca Mateusza”. Urokliwe miejsca, słoneczną pogodę, nowe doświadczenia, emocje oraz radosną zabawę uczniów przedstawiają piękne fotografie oraz filmik dostępne na szkolnym facebooku..

 

 

Pozdrowienia z Jamnej

W dniach 4 – 6 czerwca uczniowie klasy II aż pod opieką p. R. Dulęby i p. A. Mazur spędzili czas na Jamnej w pięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjającej pogodzie. Uczniowie klas 4/5 al i III b PZ  ze swoimi wychowawczyniami, p. B. Bochenek i K. Szczutowską byli tam kilka godzin 4 czerwca i również wspaniale się bawili. W czasie trzydniowego pobytu na Jamnej młodzież z klasy II gimnazjum realizowała elementy projektu „Ku patriotyzmowi”. Wraz z opiekunami odwiedziła miejsca pamięci cywilnych i wojskowych ofiar II wojny światowej. Wysłuchała krótkiej pogadanki o bohaterstwie i poświęceniu mieszkańców Jamnej, w tym wielu dzieci.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka współpracujący z naszą szkołą  bank BGŻ BNP PARIBAS zaprosił naszych uczniów na miłą niespodziankę. Dzieci w podzięce za sfinansowanie trzydniowej wycieczki zaprezentowały pracownikom banku krótkie przedstawienie pt. „Kaczka Dziwaczka”.

Prezentacja

I miejsce w Wierzchosławicach!

Przeczytaj więcej w zakładce Konkursy.

Święto Rodziny

28 maja odbył się na terenie naszego ośrodka Dzień Rodziny. Spotkali się wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście, by wspólnie świętować, bawić się i rozmawiać. Uczniowie mogli spędzić czas bawiąc się na dmuchańcach, tańcząc przy muzyce czy kosztując różnych smakołyków przygotowanych przez wiele osób pomagających nam podczas te szkolnej imprezy. Rodzice mogli nieodpłatnie skorzystać z wielu atrakcji. Specjalnie na ten dzień stworzyliśmy dla nich tzw. „Szkolny Salon Spa”, aby mogli się tam zrelaksować i zadbać o swoje ciało. Główną ideą tej imprezy była integracja nauczycieli z uczniami i ich rodzinami oraz umożliwienie rodzicom zapoznania się z innymi osobami, borykającymi się na co dzień z takimi samymi problemami.Dzięki takim spotkaniom, poprzez zabawę, śmiech i świetną atmosferę, wszyscy tworzymy jedna rodzinę. Pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim osobom, które pomagały podczas organizacji:

 SZKOLNY SALON SPA

 1. USŁUGI FRYZJERSKIE – wolontariusze z Zespołu Szkół Niepublicznych, przy ul. Mościckiego  w Tarnowie
 2. USŁUGI KOSMETYCZNE

                                     – wolontariusze z Tarnowskiej Szkoły Wyższej

                                     – Wizażystka i osobista stylistka pani Sylwia Sawczyk

                                    – PomaLOVE pani Aleksandra Cich

 1. USŁUGI MASAŻU – wolontariusze z PWSZ w Tarnowie z Wydziały Fizjoterapii, pod opieką p. Tomasza Załęckiego
 2. PORADY DIETETYKA z  Centrum Dietetycznego Naturhouse, przy ul. Mościckiego w Tarnowie

KAWIARENKA SZKOLNA

 1. KAWA I HERBATA  oraz CIASTO dla rodziców i dzieci

ATRAKCJE PIKNIKOWE

 1. OPRAWA FOTOGRAFICZNA – STUDIO FOTO  pani Joanna Mężyk
 2. ZABAWY Z BAŃKAMI –  „Radostek” pani Magdalena Trusz i Beata Roik
 3. DMUCHANE ZJEŻDŻALNIE – „Fabryka Radości” pani Oliwia Rybska
 4. Spotkanie z Tarnowskim Żużlowcem

POCZĘSTUNEK  DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW

 1. ZDROWY PROJEKT – pyszne i zdrowe przekąski, p. Karolina Jermak
 2. SŁODKO NA STOLE –  pani Justyna Stolarczyk
 3. DROŻDŻÓWKI dla dzieci  –  Cukiernia Targowa
 4. KIEŁBASKA Z GRILLA Z DODATKAMI – Hurtownia Przemko

                                                                                 –  Zakład produkcyjny Rol – Pek

                                                                                 –  Zakład produkcyjny Roleski

                                                                                 –  Piekarnia Klich

                                                                                 – Logipack Dystrybucja

 1. NAPOJE – Firma Frukt s. z. o.o.- p. Aneta Bylica
 2. OPRAWA TANECZNA – Kółko taneczna „Szczęściary „ z Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie przy ul. Ks. J. Skorupki
 3. POMOC – uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr. 14 w Krzyżu

Ponadto podziękowanie dla :

 • Rodziców i nauczycieli,  którzy upiekli ciasta
 • Pani E. Głąb za pomoc w przygotowaniu oraz obsługę w Kawiarence podczas imprezy
 • Panów S. Smelcerza i P. Staszka za fachową obsługę grilla
 • Pani A. Mice za pomoc w Kawiarence
 • Wuefistek za pomoc w  przygotowaniu i podczas imprezy
 • Paniom J. Damian i  A. Bylicy za upieczenie 60  piernikowych serduszek i ich dekorację
 • Pani B. Rodzaj za pomoc w przygotowaniu kawiarni i podczas pikniku
 • Pana J. Bochenka za muzykę podczas pikniku
 • Pani M. Wałaszek za załatwienie 20 kg kiełbasy
 • Pani K. Zawiślak za dekoracje
 • Wszystkich nauczycieli, którzy pomogli podczas organizacji imprezy i przygotowaniu sal
 • Wychowawców z internatu za ułożenie ławek

 

Sukcesy naszych wychowanków

Przeczytaj o sukcesach naszych uczniów w zakładce Konkursy.

Wycieczka do ZOO

18 maja, dzięki przyjacielowi i sponsorowi naszej szkoły, p. Marcinowi Skórze,  trzy klasy wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do krakowskiego Ogrodu Zoologicznego podziwiać ciekawe i zagrożone okazy fauny.

Wycieczka do oceanarium

14 maja uczniowie naszego Ośrodka wraz z grupą przedszkolną pojechali na wycieczkę do OCEANIKI w Chrustach k/ Kielc. W Kompleksie Świętokrzyska Polana spędzili cudowny dzień oglądając wielkie akwaria z florą i fauną mórz, oceanów i rzek świata. Podzielono je według miejsca ich występowania. W każdym zbiorniku odtworzono inny biotop. Podczas  wizyty dzieci miały okazję pierwszy raz na żywo oglądać rekiny, płaszczki, sumy, piranie oraz rafę koralową z błazenkami,  czyli rybkami z gatunku, z którego pochodził słynny filmowy Nemo. Bardzo ciekawa okazała się też ekspozycja z wystawą „Potwory z głębin” – pokazano na niej makiety ryb, które w naturze są prawie niemożliwe do obserwowania ze względu na duże głębokości na jakich występują. Zadziwiające były świecące meduzy oraz najbrzydsza ryba świata. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali własne akwaria. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Parku Miniatur, który tym różni się od innych podobnych obiektów, że przedstawiono tu 20 najsłynniejszych zabytków województwa świętokrzyskiego w skali 1:20. Dodatkową atrakcją była  możliwość skorzystania z e-przewodnika zawierającego opisy wszystkich obiektów w trzech wersjach: dla najmłodszych, dla młodzieży i dla dorosłych. W Brzozowej Zagrodzie na dzieci czekały puszyste króliki, owce miniaturki oraz biały paw. Do Tarnowa wszyscy cali, zdrowi i pełni wrażeń wrócili późnym popołudniem.

Więcej zdjęć obejrzyj na facebooku szkoły!