Piknik Rodzinny

Do tradycji już należą rodzinne spotkania w naszej szkole. 17 czerwca odbył się Piknik Rodzinny, który zgromadził uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły we wspólnym świętowaniu. Rozpoczął się on od występów artystycznych. Dzieci i młodzież zaprezentowały wzruszające i radosne piosenki poświęcone mamie i tacie, wywołując uśmiech wśród zgromadzonych gości. Po części artystycznej uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Na gości czekały wspaniałe ciasta i wypieki przygotowane przez rodziców oraz grillowana kiełbasa, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Była też cukrowa wata i popcorn.

Przygotowano wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z dmuchańca, tworzyć bańki mydlane, a także wziąć udział w malowaniu twarzy i pleceniu warkoczyków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również obecność motocyklistów, a także służb, które zaprezentowały swoje pojazdy i wyposażenie – straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego.

Piknik Rodzinny był wspaniałą okazją do integracji, wspólnego spędzenia czasu oraz budowania serdecznej atmosfery w naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz wszystkim gościom za obecność i wspólne świętowanie.

Współorganizatorem pikniku było Stowarzyszenie „Bądźmy Razem,” na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie.

PODZIĘOWANIA ZA POMOC PODCZAS „DNIA RODZINY”

  1. p. Annie Bieniarz, dyrektor Zespołu Zespołu Niepublicznych w Tarnowie oraz paniom Annie Furtak i Magdalenie Heinz – Skrobot za opiekę nad uczniami i usługi fryzjerskie
  1. Dr hab. Rafałowi Kurczabowi, prof. Akadami Tarnowskiej
  2. Dr Tomaszowi Załęckiemu za zorganizowanie studentów z fizjoterapii z AT
  3. Dr Dagmarze Mróz i Monice Michniak za opiekę nad studentami z wydziału kosmetologii z AT i usługi kosmetyczne
  4. p Marii Korus za opiekę nad studentami i pomoc podczas pikniku
  5. Dyrekcji Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie wraz z uczniami za malowanie twarzy, robienie warkoczyków
  6. p. Wiesławowi Leśniakowi, właścicielowi Zakładów Mięsnych za przekazanie kiełbasek
  7. p. Zbigniewowi Korusowi, właścicielowi Firmy PRZEMKO za przekazanie kiełbasek
  8. Właścicielowi Piekarni ”Tarkor” za przekazanie pieczywa, drożdżówek
  9. p. Agacie Hodor – Wójcik z Auchan za darowiznę w formie produktów spożywczych
  10. p. Oliwii Rybskiej i Norbertowi Sikorze za przekazanie dmuchanej zjeżdżalni
  11. St. bryg. mgr inż. Rafałowi Waśko za Straż Pożarną
  12. Członkom Stowarzyszenia Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów WATAHA
  13. Właścicielom Firmy Roleski za darowiznę w formie ketchupów, sosów
  14. Dyrekcji Teatru im. L. Solskiego za przekazanie voucherów do teatru
  15. p. Aleksandrze i Wojciechowi Mechlom za przekazanie voucherów
  16. p. Katarzynie Piszczek, kierowniczce kina Millennium w Tarnowie za przekazanie voucherów
  17. p Katarzynie Szczepańskiej, dyrektor Multikina w Tarnowie za przekazanie voucherów
  18. Gorące podziękowania dla rodziców oraz nauczycieli za upieczone placki

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Uczniowie klas trzecich realizują w tym roku szkolnym projekt „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. jego kolejną odsłoną była MISJA WODA – NA TROPIE WODNEGO ŚWIATA realizowanego we współpracy z Operacją Czysta Rzeka. Na zajęciach 16 czerwca, uczniowie wskazywali obszary wodne na mapie świata, a jej zasoby zobrazowali na linijce. Eksperyment parowania przeprowadzony był z omówieniem obiegu wody w przyrodzie, a „Wieloryb” stał się pracą ukazującą problem wysp śmieci. Dziękujemy Kubusiowi za pomoc w atrakcyjnym rozwiązywaniu problemów ekologicznych.

Mam talent!

12 czerwca po raz kolejny zaprezentowali się społeczności szkolnej młodzi artyści. Byli to soliści, duety i zespoły. Najczęściej śpiewali i tańczyli. Był też jeden kalamburzysta. Zobaczcie sami.

Małopolskie Ścieżki Rozwoju

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole „Pod Parasolem”, otrzymało grant w ramach projektu „Małopolskie Ścieżki Rozwoju”. Program ten wspiera rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz umożliwia doposażenie placówek oświatowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Dzięki pozyskanym środkom wzbogacimy bazę dydaktyczną przedszkola o nowoczesne materiały i narzędzia edukacyjne, które będą wspierać proces nauczania oraz rozwijać kompetencje uczniów. Realizacja projektu pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w codziennej pracy dydaktycznej.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w inicjatywie wspierającej rozwój nowoczesnej edukacji w Małopolsce. Wierzymy, że nowe wyposażenie i zdobyte kompetencje przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia oraz stworzenia jeszcze lepszych warunków do nauki i rozwoju naszych dzieci.

Turnus rehabilitacyjny

W dniach 16 – 30 maja br. uczniowie wraz z opiekunami przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie nad morzem. Pogoda dopisała: oprócz spacerów, opalania i codziennej jazdy na koniach, atrakcji nie brakowało. Była podróż ciuchcią do latarni morskiej w Gąskach, spacer po Mielnie, wyjazdy na basen, wycieczki do Kołobrzegu i Zieleniewa, jazda na quadach i gokartach, a wieczorami wspólne zabawy oraz cudowne zachody słońca. Pobyt sprzyjał integracji i budowaniu jeszcze silniejszych relacji między uczniami i nauczycielami. Wracajcie bezpiecznie, czekamy na was w szkole!

Zaczarowany pociąg

W ramach obchodów Tygodnia Osób Niepełnosprawnych społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie przygotowała wyjątkowe przedstawienie pt:" Zaczarowanym pociągiem w świat bajki". Wydarzenie zostało stworzone przez nauczycieli i uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem zabrali widzów w pełną kolorów, muzyki i emocji podróż do świata wyobraźni. Spektakl był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów artystycznych naszych wychowanków, ale również pięknym wyrazem wspólnej pracy, integracji i radości tworzenia.

Dni otwarte

Zapraszamy 28 kwietnia!

Czysta Rzeka

Uczniowie kilku klas edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania pod szyldem operacji Czysta Rzeka. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci pomogli uporządkować teren przy zalewie Kantoria i stawie w parku na Piaskówce. Urząd Miasta zorganizował wywóz odpadów. Brawa dla maluchów za postawę ekologiczną

Pomarańczowa moc w naszej szkole!

9 kwietnia gościliśmy w murach naszej szkoły piłkarzy z klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Odwiedzili nas zawodnicy, którzy na co dzień walczą o ligowe punkty: bramkarz Miłosz Mleczko oraz defensywny pomocnik „Słoni”, Maciej Ambrosiewicz. Nasi uczniowie udowodnili, że są prawdziwymi ekspertami od futbolu! Podczas spotkania padło wiele pytań. Sportowcy z ogromną cierpliwością i uśmiechem odpowiadali na każde z nich, dzieląc się swoimi doświadczeniami i motywując naszą młodzież do aktywności fizycznej. Wielu uczniów ubranych było w pomarańczowe barwy klubu. Największą radość sprawiły prezenty i momenty bliskości z idolami. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowe zdjęcie piłkarzy z ich osobistym podpisem. Na zakończenie spotkania stanęliśmy do wspólnej fotografii, która z pewnością zajmie honorowe miejsce w naszej szkolnej galerii.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom oraz całemu klubowi z Niecieczy za poświęcony czas, otwartość i wielkie serca. To spotkanie pokazało, że sport łączy wszystkich, a bariery po prostu nie istnieją!

Wspieramy, akceptujemy, jesteśmy

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez ONZ w 2007 roku, a oficjalnie obchodzony jest od 2008 roku. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, promowanie praw osób z autyzmem, wspieranie ich integracji społecznej, a także zapobieganie dyskryminacji i izolacji osób w spektrum autyzmu.

Nasz Ośrodek zorganizował ósmy rok z rzędu pochód ulicami miasta. Wzięli w nim udział uczniowie SOSW oraz tarnowskich szkół i przedszkoli. W rękach trzymali różowe lub niebieskie baloniki i wstążki. Na zakończenie marszu odbyło się spotkanie w Multimedialnym Centrum Artystycznym, gdzie dokonano uroczystego otwarcia wystawy ponad 60-ciu prac dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu pt. „Moimi oczami malowane”. Mamy nadzieję, ze wydarzenie to przyczyni się do zwiększenia widoczności tematu autyzmu w środowisku lokalnym.

Autorami zdjęć są: Lidia Jaźwińska, Lech Jaźwiński, Paulina Marcinek-Kozioł.

fundusze wtz wtz