Nasze działania

10. W tym roku nie było zimy, którą tak lubią dzieci i dorośli. Nie przeszkodziło to by w grupie p. B. Baczyńskiej wychowankowie z pomocą wykonali wiele ciekawych prac, o tematyce zimowej. Właśnie zakończyliśmy ostatnią pracę z tego cyklu. Czas bowiem już na kolorowe barwy związane z nadchodzącą wiosną.

9. Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród wychowanków p. B. Baczyńskiej. Dzień 14.02 był walentynkowym dniem dobrych uczuć i zabaw. Były to zabawy ruchowe z wykorzystaniem serca przy piosence „Mam serduszko”, chodzenie slalomem, sercem na łopatce. Taniec z balonami, segregowanie serduszek. Strzała amora ustrzeliła w tym dniu nie jedno serce. Uczniowie przygotowali też stolik ze słodkościami. Wykonali magiczne drzewko, losowali i naklejali serca z różnymi afirmacjami. W tym dniu wychowankowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki.

8. W świątecznej atmosferze w odpowiedniej scenerii, przy choince w blasku światełek przebiegło wigilijne spotkanie w grupie p. B. Baczyńskiej. Zgodnie z tradycją wychowankowie przygotowali wigilijny stół, wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. Na twarzach uczestników widać było radość i wzruszenie. Wspólne śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole dopełniło też uroczyście spędzony czas niech radość Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały rok. 

7. Umilając czas oczekiwania na św. Bożego Narodzenia w grupie p. B.Baczyńskiej odbyło się wielkie pieczenie świątecznych ciasteczek. Wychowankowie mieszali składniki, wygniatali, wałkowali ciasto,według wcześniej przygotowanego przepisu.Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów: choinek, aniołków, bałwanka, gwiazdek przy pomocy foremek.Następnie ciasteczka obtaczaliśmy w białku i cukrze.Tak przygotowane piekły się w szkolnej kuchni. Po korytarzu unosił się wspaniały zapach wprawiając w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała, a ciastka wyszły znakomicie. 

6. Wizyta św. Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci i nie tylko dzień w roku. Na Mikołaja wychowankowie z grupy p. B.Baczyńskiej oczekiwali niezwykle cierpliwie, nasłuchując czy nie słychać dźwięków dzwonka.Pomimo braku białego puchu św. Mikołaj przybył do nas z dalekiej krainy z workiem pełnym wspaniałych prezentów.Na to spotkanie przygotowaliśmy się bardzo starannie co widać na zdjęciach. 

 

5. Pani Jesień przynosi wspaniałe dary. Wychowankowie pani B. Baczyńskiej korzystali z jej hojności i postanowili upiec pyszne ciasto z jabłkami.W grupie od rana wielkie krzątanie. Wszyscy odmierzają produkty,wsypują, miksują, układają owoce w blaszce. Jak się okazuje pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa. Szczególnie wtedy gdy w grupie są tacy zdolni cukiernicy.Na koniec tak udanego dnia wychowankowie pozowali do zdjęć – zobaczcie sami!

4.Jesień wcale nie musi być nudna. Wychowankowie z grupy p. B. Baczyńskiej przedstawili kilka plastycznych propozycji na długie, jesienne wieczory.Jesiennie drzewo, Kolorowe liście, Jesienny pejzaż, Owocowe dary jesieni, Leśne zwierzęta, Jesienne grzyby, W kroplach deszczu. Prace te zostały wykonane na zajęciach rewalidacyjnych. Na pewno jest się czym zainspirować.

3. Jesienna przyroda dostarcza nam dużo różnych materiałów do zajęć plastycznych. W pierwszej kolejności pojawiają się różnobarwne liście, a także kasztany, żołędzie i szyszki. W grupie p. B. Baczyńskiej odbyły się jesienne warsztaty plastyczne „Dni spadającego liścia”. Wychowankowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią zainspirowani wspaniałym materiałem przyrodniczym. Zaproponowali jesiennie fryzury z liści, wykonali jesiennie mandale i wyklejali sylwetki jeży różnobarwnymi liśćmi. W ten sposób wprowadzili do sali odrobinę jesiennego nastroju ozdabiając ją jesiennymi pracami.

2. Wychowankowie z grupy p. B. Baczyńskiej dbają o swoje zdrowie. Postanowili przygotować owocowe szaszłyki. Mieli do dyspozycji owoce o różnych kształtach, kolorach i smakach. Uczniowie po umyciu kroili owoce na kawałki oraz nabijali na patyczki tworząc pyszne i zdrowe przekąski. W ten sposób powstały też ciekawe formy – owocowe jeżyki, aż szkoda było je zjeść.

1.Dnia 27.09.2019 r. wychowankowie grup rewalidacyjnych p. B. Baczyńskiej, p. K. Sochy oraz przedszkolaki z grupy p. A. Bąk wzięli udział w inscenizacji wiersza J. Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Każdy z aktorów swoją rolę odegrał znakomicie. Barwna scenografia, kolorowe stroje, wyraziste postacie bohaterów wprawiły wszystkich wykonawców w doskonały nastrój. Uczestnictwo w przedstawieniu przyniosło dzieciom dużo radości i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu w tak atrakcyjny sposób.