Nasze działania

5.Pani Jesień przynosi wspaniałe dary. Wychowankowie pani B. Baczyńskiej
korzystali z jej hojności i postanowili upiec pyszne ciasto z jabłkami.W
grupie od rana wielkie krzątanie. Wszyscy odmierzają produkty,wsypują, miksują, układają owoce w blaszce. Jak się okazuje pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa. Szczególnie wtedy gdy w grupie są tacy zdolni cukiernicy.Na
koniec tak udanego dnia wychowankowie pozowali do zdjęć – zobaczcie sami! 4.Jesień wcale nie musi być nudna. Wychowankowie z grupy p. B. Baczyńskiej przedstawili kilka plastycznych propozycji na długie, jesienne wieczory.Jesiennie drzewo, Kolorowe liście, Jesienny pejzaż, Owocowe dary jesieni, Leśne zwierzęta, Jesienne grzyby, W kroplach deszczu. Prace te zostały wykonane na zajęciach rewalidacyjnych. Na pewno jest się czym zainspirować.

3. Jesienna przyroda dostarcza nam dużo różnych materiałów do zajęć plastycznych. W pierwszej kolejności pojawiają się różnobarwne liście, a także kasztany, żołędzie i szyszki. W grupie p. B. Baczyńskiej odbyły się jesienne warsztaty plastyczne „Dni spadającego liścia”. Wychowankowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią zainspirowani wspaniałym materiałem przyrodniczym. Zaproponowali jesiennie fryzury z liści, wykonali jesiennie mandale i wyklejali sylwetki jeży różnobarwnymi liśćmi. W ten sposób wprowadzili do sali odrobinę jesiennego nastroju ozdabiając ją jesiennymi pracami.

2. Wychowankowie z grupy p. B. Baczyńskiej dbają o swoje zdrowie. Postanowili przygotować owocowe szaszłyki. Mieli do dyspozycji owoce o różnych kształtach, kolorach i smakach. Uczniowie po umyciu kroili owoce na kawałki oraz nabijali na patyczki tworząc pyszne i zdrowe przekąski. W ten sposób powstały też ciekawe formy – owocowe jeżyki, aż szkoda było je zjeść.

1.Dnia 27.09.2019 r. wychowankowie grup rewalidacyjnych p. B. Baczyńskiej, p. K. Sochy oraz przedszkolaki z grupy p. A. Bąk wzięli udział w inscenizacji wiersza J. Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Każdy z aktorów swoją rolę odegrał znakomicie. Barwna scenografia, kolorowe stroje, wyraziste postacie bohaterów wprawiły wszystkich wykonawców w doskonały nastrój. Uczestnictwo w przedstawieniu przyniosło dzieciom dużo radości i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu w tak atrakcyjny sposób.